Grandhotel S.


Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9
Slide 10
Slide 11
Slide 12
Slide 13
Slide 14
Slide 15
Slide 16
Slide 17
Slide 18
Slide 19
Slide 20
Slide 21
Slide 22
Slide 23
Slide 24
Slide 25
Slide 26
Slide 27
Slide 28
Slide 29
Slide 30
Slide 31
Slide 32
Slide 33
Slide 34
Slide 35
Slide 36

 _

V době své slávy byl hotel vyhledávaný bohatými hosty na vysoké společenské úrovni. Dnes však neudržovaná fasáda a zadělaná okna většinu lidí odradí. Místnostmi se neprochází krásně oblečené dámy a na zničené podlahy dopadá prach s oloupanou omítkou. Lázeňské centrum v horském údolí své prestižní postavení postupně ztratilo. Zůstalo tu pouze pár místních obyvatel, mezi kterými občas potkáváme malé skupinky turistů.

Hotel zpočátku vypadá nepřístupně. Procházíme okolí a netušíme, jestli se nám povede dostat dovnitř. Avšak budova je natolik rozlehlá, že na nejméně očekávaném místě nacházíme dobře schované pootevřené okno a mizíme v bludišti chodeb. Přestože je venku letní den, uvnitř se na nás lepí zima. Široké stěny dobře drží chlad a těžký vzduch. Dostáváme se na centrální schodiště, odkud se rozvětvují jednotlivá patra. V celém hotelu je 200 pokojů a dodnes je v nich možné najít vybavení. Některé pokoje jsou rozpadlé a jiné naopak působí dojmem, jako by byl hotel stále využívaný. Kromě ubytování měli hosté možnost posedět v restauraci, kavárně a krásném společenském sále s výhledem do údolí.

Na konci 20. století přišel hotel o poslední návštěvníky. Za uzavření nejspíš může změna vlastníka. Přibližně 19 let před jeho uzavřením přestal být v péči rodiny, jejíž jméno nese dodnes. Od té doby začal věhlas upadat a udržovat stavbu v provozu se nevyplatilo. Posledním majitelem byl developer, který sliboval revitalizaci a opětovné otevření. K žádným opravám nikdy nedošlo a developer před pár roky zemřel. Vlastnictví se přeneslo na dědice a výsledek je stejný – opravy jsou v nedohlednu.

_

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fotografie podléhají autorským právům a nesmí být jakkoliv použity bez souhlasu autora a bez uvedení odkazu www.opustenamista.cz

_