Hotel Deluxe


Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9
Slide 10
Slide 11
Slide 12
Slide 13
Slide 14
Slide 15
Slide 16
Slide 17
Slide 18
Slide 19
Slide 20
Slide 21
Slide 22
Slide 23
Slide 24
Slide 25
Slide 26
Slide 27
Slide 28
Slide 29
Slide 30
Slide 31
Slide 32
Slide 33
Slide 34
Slide 35
Slide 36
Slide 37
Slide 38
Slide 39
Slide 40

_

Tak tady snad ani nemá smysl hledat vstup dovnitř…, napadne mě při pohledu na nevyužívaný hotel. Nejprve míjíme vyhořelou část, ke které se napojuje modernější přístavba. Vypadá nedobytně, rozbitá okna jsou vysoko a dveře zabezpečené. Až z druhé strany, co nejdál od lidí, se nám daří nenápadně zmizet za plotem. Prolézáme vzrostlými keři na zahradu s otlučenou kašnou a míříme k polorozbořené části. Na první pohled nepřitažlivá stavba zřejmě dokázala odradit mnoho zlodějů, jelikož zachovalost interiéru nás ohromila.

Nejdříve se jdu podívat do vyhořelé části. Horní patra prohořela úplně a nic z nich nezbylo. K radosti mi ale bohatě stačí přízemí a první patro, ve kterých se zachovalo původní vybavení. Následky požáru, který vypuknul v roce 2008 kvůli technické závadě, jsou ale stále patrné – vše se rozkládá pod vrstvou prachu, omítky a všudypřítomné vlhkosti, kterou by snad nedokázaly vysušit ani horké sluneční dny. Restaurace, konferenční sál, ale i pokoje zůstaly tak, jak je majitel a hosté opustili.

Naprostým protikladem vyhořelé části je moderní přístavba, do které se plameny nedostaly. Zřejmě proto vůbec nepůsobí opuštěně a mám pocit, že každou chvíli musím narazit na hosty u baru nebo je vyrušit ze hry u kulečníkového stolu. Proč se vlastně o hotel nikdo nezajímá? Snaha poskládat dohromady příběh se mi nedaří a tak hotel zůstává opředený závojem nejasností. Veškeré stopy končí u informace, že majitel žije za hranicemi, kde se skrývá před zákonem. Nejspíš má i dluhy, jelikož se následky požáru vyšplhaly do desítek milionů.

Přestože z větší části vypadá neopuštěně, tak si bývalý tří-hvězdičkový hotel už nikdy své hosty nenajde. Několik měsíců po naší návštěvě znovu vyhořel a rekonstrukce by se nevyplatila. Proto začaly demoliční práce. Požár byl s největší pravděpodobností založený úmyslně, aby se dal využít dobře situovaný pozemek. A tak je větší část hotelu srovnána se zemí a to, co zbylo, je postupně odnášeno zloději. Jestli hotel nahradí jiná stavba je jen otázkou času.

_

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fotografie podléhají autorským právům a nesmí být jakkoliv použity bez souhlasu autora a bez uvedení odkazu www.opustenamista.cz

_