Vila Wallfahrt


Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Slide 6
Slide 7
Slide 8
Slide 9
Slide 10
Slide 11
Slide 12
Slide 13
Slide 14
Slide 15
Slide 16
Slide 17
Slide 18
Slide 19
Slide 20
Slide 21
Slide 22
Slide 23
Slide 24
Slide 25
Slide 26
Slide 27
Slide 28
Slide 29
Slide 30
Slide 31
Slide 32
Slide 33
Slide 34

_

Neudržovanou zahradou se klikatí nenápadná vyšlapaná cestička. Zpočátku není poznat, zda je vila opuštěná. Až když se dostáváme blíž, všímáme si rozbitých oken v přízemí, které předtím schovávaly vzrostlé keře a stromy. S pocitem napětí a zvědavosti nahlížíme dovnitř. Opravdu tu nikdo nebydlí, ale vypadá to, jako kdyby majitelé odešli teprve před pár dny.

Vilu si nechal postavit místní kněz v roce 1897. Jako součást sídla nechybí ani soukromá neogotická kaple, do které vede vstup z druhého patra. Poslední majitel, který zde žil, zemřel po dlouhé nemoci v roce 2008. Poté vilu zdělil jeho syn, který ale kvůli rodinným problémům nechával stavbu dlouho chátrat a prodej oddaloval 7 let. Nezájem a zanedbání se na vile velmi podepsalo. Několikrát byla vykradená, zmizelo spoustu vzácných soch a vybavení. Také do interiérů zatékala voda, rozpadala se střecha a hroutily se stropy.

V roce 2015 přišla záchrana a vilu koupili noví majitelé. Téměř okamžitě se pustili do nutných oprav a zničené vile vdechli nový život. V současné době vila funguje jako bydlení a centrum pro seniory. Zvenku je podoba vily stále stejná, pouze ji rozšířili o přístavbu a zimní zahradu. Interiéry jsou zrekonstruované téměř k nepoznání, ze staré vily je moderní a luxusní sídlo.

_

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fotografie podléhají autorským právům a nesmí být jakkoliv použity bez souhlasu autora a bez uvedení odkazu www.opustenamista.cz

_